Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (Nabór 1/2022/RFRD)

Dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (Nabór 1/2022/RFRD)

Premier Mateusz Morawiecki zatwierdził listy zadań drogowych rekomendowanych do dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (Nabór1/2022/RFRD).
Na liście podstawowej zadań powiatowych znalazły się 2 wnioski złożone przez Powiat Świecki, natomiast 3 wniosek znalazł się na 3 miejscu listy rezerwowej.

Wnioski, które znalazły się na liście podstawowej:

1. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1048C Osie – Warlubie”
    Łączna wartość projektu wynosi 4 231 465,59 zł.
    Projekt przewiduje przebudowę drogi powiatowej na odcinku od m. Płochocin do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 214 w miejscowości Warlubie z podziałem na dwa odcinki o łącznej długości 1,526 km
  1. „Remont drogi powiatowej w miejscowości Gruczno”
    Łączna wartość projektu wynosi 1 502 699,00 zł

Wniosek, który znalazł się na 3 miejscu listy rezerwowej:

1. „Remont drogi powiatowej nr 1234C Błądzim – Ostrowite”
    Łączna wartość projektu wynosi 2 339 980,96 zł
    W ramach remontu zaplanowano odtworzenie i wzmocnienie istniejącej nawierzchni jezdni masą mineralno-asfaltową na długości 2,03km.