Świętuj 11 listopada przy gęsinie i wygraj nagrody

1713

Jak co roku w ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” zachęcamy mieszkańców regionu do rodzinnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości. Relację z tego wydarzenia warto przysłać na  doroczny konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski i zawalczyć o atrakcyjne nagrody. Na zgłoszenia czekają do 22 listopada.

– W konkursie na gęsinowe relacje mogą brać udział całe rodziny. Pokażcie Państwo, jak wspólnie świętowaliście 11 listopada, przyrządzaliście smakowite potrawy z gęsiny i zasiadaliście rodzinnie do stołu. Osobną kategorię konkursu stworzyliśmy dla Kół Gospodyń Wiejskich. Jak co roku nagrodzimy autorów najbardziej kreatywnych prac – podsumowuje marszałek Piotr Całbecki. Relacja może mieć formę filmu, prezentacji, albumu lub inną, zgodnie z inwencją uczestników.

Nagrodami w konkursie będą bony zakupowe do realizacji w sieci sklepów ze sprzętem gospodarstwa domowego o wartości:

I nagroda – 2000 złotych

II nagroda – 1500 złotych

III nagroda – 1000 złotych

wyróżnienie – 500 złotych.

W tym roku również po raz drugi Urząd Marszałkowski organizuje konkurs na relację ze wspólnego świętowania dla Kół Gospodyń Wiejskich z regionu. Zwycięskie koła otrzymają nagrody finansowe:

I nagroda – 2500 złotych

II nagroda – 1500 złotych

III nagroda – 1000 złotych.

Na zgłoszenia czeka od 13 do 21 listopada. Można je przesyłać pocztą tradycyjną na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, plac Teatralny 2, 87-100 Toruń, pokój 219 z dopiskiem ,,Konkurs na relacje gęsinowe”

lub mailowo na adres gesina@kujawsko-pomorskie.pl

Prace muszą spełniać wymogi techniczne określone w regulaminie konkursu. Konieczne jest też wypełnienie oświadczenia uczestnika konkursu i dołączenie go do pracy.

Urząd Marszałkowski zachęca dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastycznym z atrakcyjnymi nagrodami ,,Gęś w kosmosie” (więcej).

Zapraszamy do udziału w konkursach i życzymy powodzenia.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego