„Przez niebieskie okulary”

2431
„Przez niebieskie okulary” – wydarzenie organizowane w ramach Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu

W imieniu organizatorów zapraszamy na spotkanie z okazji Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, które odbędzie się 29 kwietnia o godz. 11:00 w Centrum Kultury w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139). Wydarzenie adresowane jest do rodziców i opiekunów oraz dzieci ze spektrum autyzmu. Wstęp wolny!

Spotkanie rozpoczniemy w kinie Wrzos pokazem filmu „Życie animowane” (kino przyjazne sensorycznie). Jest to niezwykle ciepły i poruszający dokument powstały na bazie autobiograficznej powieści Rona Suskinda (dziennikarza, laureata Nagrody Pulitzera), opowiadający historię autystycznego syna pisarza, który wbrew przeciwnościom losu i przy pomocy postaci z kreskówek Disneya uczył się jak żyć w prawdziwym świecie.

Po emisji filmu zapraszamy rodziców i opiekunów do sali konferencyjnej na spotkanie moderowane przez psycholożkę Annę Starzyńską z Centrum Medycznego Optima Care w Świeciu. „Animowane życie” będzie punktem wyjścia do podzielenia się spostrzeżeniami i refleksjami na temat pojawiających się na naszej drodze wyzwań i trudności oraz sposób na ich pokonywanie.

Dzieci do wyboru mają dwie aktywności: wspólne czytanie książek lub warsztaty plastyczne.

 • Wspólne czytanie książek z pracownikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu | miejsce: sala edukacyjnaKsiążka ma w sobie coś miłego,
  co zainteresuje każdego.

  Jedna jest do posłuchania,
  druga służy do brykania.

  Panie z biblioteki zapraszają
  do wspólnego czytania!

 • Zajęcia plastyczne na „Wyspie Skarbów” prowadzone przez instruktorów Centrum Kultury | pracownia rozwoju

Organizatorzy: Centrum Kultury w Świeciu, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, Powiat Świecki, Centrum Medyczne Optima Care w Świeciu