2 miliony na przebudowę drogi Morsk – Świecie – Dworzysko dla Powiatu Świeckiego

12473

Powiat Świecki otrzyma środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych (RFIL)

Został rozstrzygnięty nabór w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Powiat Świecki otrzyma dotację 2 000 000,00 zł na „Przebudowę drogi powiatowej nr 1286C Morsk – Świecie – Dworzysko Etap II.”

Lista wniosków z województwa Kujawsko Pomorskie

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/ponad-78-mln-zl-dla-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-w-ramach-kolejnego-konkursu-rzadowego-funduszu-inwestycji-lokalnych

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to program bezzwrotnego wsparcia dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię. Pieniądze pochodzą z funduszu COVID-19. To także ogromny impuls inwestycyjny dla regionów.

Do tej pory w ramach wszystkich naborów prowadzonych w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych gminy złożyły łącznie 21 370 wniosków. Program w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości. Jednym z celów wsparcia jest zapewnienie zrównoważonego rozwoju. Pieniądze z RFIL trafiły np. do Łodzi, Warszawy, Krakowa czy Poznania, ale też niewielkich miejscowości – nierzadko do tych gmin, które były niedoinwestowane w poprzednich latach.

RFIL to wsparcie nie tylko dla samorządów, ale też firm, które realizują inwestycje oraz samych mieszkańców – użytkowników nowych dróg, parków czy osób korzystających z obiektów turystyczno-rekreacyjnych.

Załączniki