Wydarzenia w ramach Tygodnia Bibliotek w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świeciu 8-15 maja 2024

„O książkach przy kawie” Spotkanie autorskie z Justyną Kosień.

We wtorek 14 maja odbyło się spotkanie z Justyną Kosień autorką książki „Podróż do dojrzałej kobiecości”. Wydarzenie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pisarka odpowiedziała na liczne pytania dotyczące publikacji, procesu zbierania materiałów i konsultacji z ekspertami. Książka spotkała się dużym zainteresowaniem.

Zajęcia dla dzieci przedszkolnych.

W bibliotece przeprowadzono zajęcia przyrodnicze dla dzieci z Niepublicznego Językowego Przedszkola Baśniowy Dworek, które poprowadziła Pani Ewelina Szumigaj z Zespołu Parków Krajobrazowych nad Dolną Wisłą. Tematem spotkania były ślady obecności zwierząt. Najmłodsi poznali wiele ciekawostek związanych z dziką przyrodą oraz wykonywali prace plastyczne. Uzupełnieniem zajęć była wystawa książek przyrodniczych.

Kolejnym wydarzeniem były  zajęcia dla dzieci zorganizowane we współpracy z Wdeckim Parkiem Krajobrazowym. Dzieci z Przedszkola pod Klonem spotkały się ze specjalistą do spraw ochrony przyrody, znanym fotografikiem Panem Piotrem Szumigajem. Podczas zajęć uczestnicy zapoznali się z licznymi gatunkami roślin i zwierząt znajdującymi się na terenie parku. Filmy i zdjęcia przyrodnicze wzbudziły zainteresowanie słuchaczy.

Zajęcia dla seniorów.

Pan Piotr Szumigaj spotkał się również z seniorami z Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych w Świeciu, gdzie przeprowadził zajęcia przyrodnicze. Pracownik Wdeckiego Parku Krajobrazowego podczas godzinnego spotkania zaprezentował własne fotografie i filmy roślin, zwierząt i krajobrazów uwiecznionych m.in. przy użyciu drona. Uczestnicy wydarzenia mieli też okazję rozmowy z prowadzącym a całość dopełniła wystawa książek związanych z ochroną przyrody.