Gminy Drzycim, Pruszcz i Świecie z dofinansowaniem na rozbudowę bazy sportowej

243

Powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne, strefy aktywności i sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał 4,75 mln złotych na rozbudowę bazy sportowej w regionie. Dziś (12 lipca) członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska wraz z radnymi województwa Michałem Czepkiem i Robertem Malinowskim wręczyli umowy przedstawicielom gmin. Podczas uroczystości przekazali stroje sportowe reprezentantom województwa na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w lekkoatletyce i wioślarstwie. 

– Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowej – mówi marszałek Piotr Całbecki.

W ramach tegorocznej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 39 samorządów trafi łącznie 1,5 mln złotych. Środki w wysokości od 10 do 50 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk i siłowni zewnętrznych, zakupie urządzeń do ćwiczeń street workout, modernizacji istniejącej infrastruktury sportowej oraz zagospodarowaniu innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Wśród dofinansowanych projektów budowa boiska do piłki nożnej w Budziszewie (powiat brodnicki), modernizacja trybun na stadionie w Chełmicy-Cukrowni w powiecie włocławskim oraz oświetlenie boiska piłkarskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Podczas spotkania wręczono również dziewięć umów na budowę przyszkolnych sal gimnastycznych, kompleksu boisk i międzygminnego centrum aktywności. Dofinansowanie umożliwi rozbudowę o sale sportowe szkół w Radomicach (powiat lipnowski), Nicwałdzie, Nowej Wsi (oba w powiecie grudziądzkim), Bukowcu (powiat świecki), Brześciu Kujawskim (powiat włocławski) i Brodnicy. Hala sportowa powstanie także w Kowalu (powiat włocławski). W Probostwie Dolnym (powiat włocławski) wybudowane zostanie międzypokoleniowe centrum aktywności, a w Czernikowie kompleks boisk sportowych. Samorząd województwa wesprze te projekty kwotą łącznie 3 miliony 250 tysięcy złotych.

Urząd Marszałkowski regularnie wspiera także zawodników i dofinansowujemy organizację imprez. W 2026 roku Kujawsko-Pomorskie będzie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata, najważniejszej halowej imprezy lekkoatletycznej na świecie.

Czytaj Kujawsko-Pomorskie organizatorem Halowych Mistrzostw Świata 2026

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
12 lipca 2023 r.