Ruszył plebiscyt „Cuda Polski 2023” National Geographic Traveler

2803

Redakcja National Geographic Traveler wspólnie z czytelnikami wybiera nowe „Cuda Polski 2023”. Przez trzy tygodnie użytkownicy z całej Polski będą głosować na najbardziej atrakcyjne, zaskakujące i warte odwiedzenia miejsca w każdym województwie.

Zależy nam na wpieraniu lokalnej turystyki i odkrywaniu ciekawych, często nieznanych miejsc w Polsce. Wspólnie z czytelnikami chcemy wytypować nietuzinkowe miejsca przyciągające ludzi, które zostaną uznane za nowe Cuda Polski 2023. Miejsca, które staną się inspiracją do ich odwiedzenia i zachętą do zboczenia z utartego szlaku.

„Od lat w National Geographic Traveler pokazujemy najpiękniejsze miejsca w Polsce i udowadniamy, że Polska jest najfajniejsza. Szukamy miejsc niebanalnych, zachwycających architekturą, historią, ale też takich w które tchnięto nowe życie. Nie zapominamy oczywiście o zachwycającej naturze. Odnajdujemy też niezwykle ciekawe festiwale i szlaki. Polska się zmienia na plus, dlatego właśnie ogłosiliśmy plebiscyt Cuda Polski 2023. Chcemy, żeby to nasi czytelnicy zdecydowali, które miejsca zasługują na ten tytuł”- mówi Michał Cessanis, redaktor prowadzący National Geographic Traveler.

Po zebraniu rekomendacji nadesłanych z regionów redakcja National Geographic Traveler dokonała oficjalnych nominacji. Wyłoniono 48 kandydatów do tytułu „Cuda Polski 2023”. Na liście znalazły się obiekty, szlaki, punkty widokowe, miejsca naturalne, ale też całe dzielnice czy ogrody. Często to miejsca nieoczywiste, często poza utartymi szlakami, niedawno odnowione lub niedawno dostrzeżone. Zależy nam na tym, żeby każdy – nawet najbardziej wytrawny podróżnik – znalazł w nich coś dla siebie.

Głosowanie potrwa do 16 lipca. A już 24 lipca poznamy 16 nowych Cudów Polski 2023 roku! Po jednym w każdym województwie.

Wyniki opublikujemy na serwisie national-geographic.pl oraz szerzej przyjrzymy się każdemu zwycięzcy na łamach prasowego wydania jesiennego Travelera.

Nominowani w plebiscycie „Cuda Polski 2023” National Geographic Traveler w województwie kujawsko-pomorskim:

  • Wyspa Młyńska z Młynami Rothera (Bydgoszcz)
  • Skansen w Kłóbce
  • Olenderski Park Etnograficzny

Zachęcamy do głosowania!