Uczniowie Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy zwiedzali południową Polskę

818

W dniach 17.05.2023 r. – 19.05.2023 r. uczniowie  Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Warlubiu w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą: „Poznaj Polskę” zwiedzali południową Polskę.

W ramach zaplanowanych punktów edukacyjnych zrealizowano wszystkie wcześniej zaplanowane miejsca. W pierwszym dniu pobytu uczniowie Zwiedzali miejsca w Częstochowie. I tak zawitali do Muzeum Historii kolei, kolejno odwiedzili Muzeum Zapałek oraz Zwiedzili Klasztor na Jasnej Górze w  nim Ołtarz z cudownym obrazem Najświętszej Maryi Panny, skarbiec, oraz wieżę klasztorną.

Następnego dnia uczniowie pojechali do Krakowa. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzili Muzeum Kościuszkowskiego z którego udali się na Kopiec Kościuszki. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Rynku Głównego, Kościoła Mariackiego i Sukiennic. Następnie zwiedzający udali się do Zamku Królewskiego na Wawelu.

W powrotnej drodze uczniowie udali się do Pieskowej Skały i podziwiali Ostaniec Krasowy, Maczugę Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym.

W ostatnim dniu uczestnicy wycieczki udali się do Ogrodzieńca gdzie zwiedzali Zamek na  Podzamczu , a następnie udali się do Bobolic kontynuując zwiedzanie obiektów na Szlaku Orlich Gniazd ,które zakończyli na zamku w Mirowie.

Całkowity koszt realizacji zadania wynosił: 17 535,02 zł, w tym kwota dotacji 14 028,02 zł, a wkład własny 3 507,00 zł.

#PoznajPolskę