Konkurs na flagę Kociewia…

6196

Nasza fana…

Już połowa lipca… Lato w pełni. Zbliża się Święto Kociewia na  Jarmarku Dominikańskim w Gdańsku. Niebawem też będziemy plachandrować do Gruczna na III Walne Plachandry Kociewskie, a tydzień później spotkamy się na Jarmarku Kociewskim w Wirtach. W międzyczasie na Wyspie Sobieszewskiej szykuje  się impreza “Sąsiedzi zza miedzy”- jak najbardziej kociewska. Do tego Piaseczno Folklor Festiwal…

Byłoby dobrze, by wreszcie Kociewiacy mogli spotykać się na swych imprezach pod wspólną flagą. Inicjatywa powstała po II Walnych Plachandrach Kociewskich, więc  dwa lata temu.

W tym roku  Kasztelania Bytońska rozpisała – wespół z innymi kociewskimi  organizacjami społeczno-kulturalnymi –  konkurs na Flagę Kociewia.

Jest jeszcze dwa tygodnie  czasu na zgłoszenie projektu; termin mija 1 sierpnia 2022 roku.

Prace należy dostarczyć do siedziby Kasztelanii Bytońskiej (Publiczna Szkoła Podstawowa im. Edmunda Dywelskiego w Bytoni ul. Kasztelańska 3, 83-210 Zblewo z dopiskiem „Konkurs na flagę Kociewia)

Przypomnieć trzeba, że konkurs jest adresowany do osób dorosłych i poza samym projektem plastycznym zgłoszenie powinno zawierać także opis- uzasadnienie użycia barw i ewentualnych elementów graficznych. Pełny regulamin wraz z kartą zgłoszenia i danymi teleadresowymi dostępny jest w siedzibie Kasztelanii Bytońskiej (PSP Bytonia) i na stronie www.kociewie24.eu.

Organizatorzy