Mistrzynie zawitały do Świecia!

5123

Pięć mistrzyń sportu poprowadziło wczoraj (28 kwietnia) w hali widowiskowo-sportowej w Świeciu zajęcia wychowania fizycznego dla 500 dziewcząt w ramach tegorocznej edycji akcji „Mistrzynie w Szkołach”, organizowanej przez Fundację Otylii Jędrzejczak. Wydarzenie jest dofinansowane przez samorząd województwa kujawsko-pomorskiego, powiat świecki, gminę Świecie oraz Mondi Świecie S.A. Z mistrzyniami i uczennicami spotkała się m.in. Starosta Świecki Barbara Studzińska, Burmistrz Świecia Krzysztof Kułakowski oraz członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radna sejmiku Agnieszka Kłopotek.

– Wyjątkowość tego projektu jest taka, że wspaniałe kobiety, wspaniałe mistrzynie, opowiadają nie tylko o swojej historii dojścia do sukcesu. Mówią o tym, jak warto walczyć i marzyć, jak realizować marzenia. A ćwicząc z uczennicami, pokazują im, że aktywność fizyczna jest niezbędna w naszym życiu – mówiła Otylia Jędrzejczak.

Razem z uczennicami w Świeciu ćwiczyły wicemistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w kajakarstwie Marta Walczykiewicz, polska wioślarka, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich oraz mistrzyni świata i Europy Agnieszka Kobus-Zawojska, Joanna Jóźwik, lekkoatletka, medalistka mistrzostw świata i Europy, a także łyżwiarka szybka Andżelika Wójcik. Sportsmenki najpierw ćwiczyły z dziewczynami, a następnie odpowiadały na ich pytania.

Dziękujemy firmie Mondi Świecie S.A. za wsparcie wydarzenia!