Dziękujemy za wsparcie!

Powiat Świecki aktywnie włączył się w pomoc finansową, rzeczową, psychologiczną oraz prawną dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

W tym celu wyasygnowaliśmy środki finansowe z budżetu powiatu, uruchomiliśmy powiatowy magazyn produktów i środków dla potrzebujących, a także współfinansujemy koszty wyżywienia.

Radni Powiatu Świeckiego, na ostatniej sesji, podjęli Uchwałę, która uprawnia obywateli Ukrainy do ulgowych przejazdów w transporcie zbiorowym.

W związku z pojawiającymi się obawami, że wszystkie podjęte działania oraz środki mogą okazać się niewystarczające, utworzyliśmy specjalny rachunek bankowy, z którego dodatkowo finansujemy wszelką niezbędną pomoc.

Na naszą prośbę o wsparcie odpowiedziały firmy z Powiatu Świeckiego:

• ZIEMBUD Maciej Baumgart
  • MEKRO Sp. z o.o.
  • ECO-POL Sp. z o.o.
  • EKO-WISŁA Sp. z o.o.
  • MONDI ŚWIECIE S.A.
  • POLOMARKET Sp. z o.o.

Dziękujemy!

Jeśli chcą Państwo wspomóc działania Powiatu na rzecz uchodźców z Ukrainy, informujemy, że środki finansowe można wpłacać na następujący rachunek bankowy: PKO Bank Polski S.A.:
27 1020 1462 0000 7102 0393 6366.

Z góry serdecznie dziękujemy!
Starosta Świecki
Barbara Studzińska