Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego zaprasza na koncert “Kujawsko-Pomorskie dla Ukrainy”

7028

Nadszedł dla nas Polaków czas niezwykłej próby. Przychodzi nam bronić, jak kiedyś naszym ojcom, „naszej i waszej” wolności. To czas solidarności z Ukrainą, z tysiącami rodzin dotkniętych wojną, która zabija niewinnych, zabija dzieci i ich matki, zabija obrońców, żołnierzy broniących własnego domu. Akt rosyjskiego barbarzyństwa jest niewyobrażalny we współczesnym świecie. A jednak jest faktem.

Przybywają do nas tysiące uchodźców, głównie dzieci z matkami, ludzie starsi. Mężczyźni pozostają w Ukrainie, żeby walczyć z najeźdźcą.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom regionu, wszystkim samorządom, wszystkim służbom za okazaną już pomoc. Pokażmy jak jest nas wielu – sobie, aby nie spocząć w wysiłkach niesienia pomocy, Ukraińcom, aby dać im wiarę na lepsze jutro.

Bądźmy razem w niedzielę na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Serdecznie zapraszam! Wspólnie z artystami przygotowujemy koncert „Kujawsko-Pomorskie razem dla Ukrainy”. Przyjdźcie z przyjaciółmi z Ukrainy, bądźcie osobiście, aby wspólnie dać wyraz polsko- ukraińskiej solidarności i umiłowania wolności. Niech to będzie także nasz protest wobec agresji Rosji na niezawisłość naszych sąsiadów.

Nie może nas tam zabraknąć – samorządowców, parlamentarzystów, przedstawicieli administracji rządowej! Koncert rozpoczyna się o godz. 14 i potrwa do 17. Wszystkich Państwa zapraszam na estradę ok. godz. 15. Wspólnie wyraźmy solidarność z krwawiącą Ukrainą.

Podczas koncertu zbierzemy pieniądze dla naszych ukraińskich przyjaciół.

Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego