Nowe obiekty sportowe w regionie – wnioski do piątku

7769

Powstaną nowe boiska, siłownie zewnętrzne i strefy aktywności oraz przyszkolne sale gimnastyczne – w tym roku na rozbudowę infrastruktury sportowej w naszym regionie samorząd województwa przeznaczy 3 miliony złotych. Jednostki samorządu terytorialnego mogą uzyskać środki na budowę małych obiektów sportowych i sal gimnastycznych w ramach dwóch konkursów. Nabór wniosków kończy się w piątek (25 lutego).

– Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy szczególnie z myślą o małych miejscowościach, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnych społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie dysponują obecnie odpowiednimi obiektami – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

Mała infrastruktura sportowa

Pierwszy z naborów dotyczy marszałkowskiego programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa. Wsparcie umożliwi budowę boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych obiektów sportowo-rekreacyjnych oraz realizację inwestycji uzupełniających, np. dobudowę szatni, budowę ogrodzenia, montaż oświetlenia. Wartość zadania nie może przekroczyć 200 tysięcy złotych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 50 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej niż 50 procent wartości inwestycji. Priorytetowo traktowane będą inicjatywy dotyczące tzw. terenów zdegradowanych, między innymi siedlisk popegeerowskich. Na realizację tych zadań samorząd województwa przeznacza milion złotych.

Sale gimnastyczne 

Drugi nabór dotyczy budowy i wyposażenia przyszkolnych sal gimnastycznych. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 500 tysięcy złotych i nie może stanowić więcej niż 50 procent wartości robót w 2022 roku i 33 procent wartości całego zadania. Na realizację inwestycji samorząd województwa przeznacza 2 miliony złotych. Priorytetowo traktowane będą m.in. inicjatywy jednostek samorządu terytorialnego, które na swoim terenie nie posiadają pełnowymiarowej sali gimnastycznej.

Formularze wraz z załącznikami należy przesłać do 25 lutego na adres punkt.informacyjny@kujawsko-pomorskie.pl

W ramach ubiegłorocznych naborów dofinansowanie na rozwój małej infrastruktury sportowej otrzymało 12 samorządów. Środki w wysokości od 5 do 35 tysięcy złotych trafiły na budowę boisk, siłowni zewnętrznych i innych ogólnodostępnych stref aktywności fizycznej. Wśród dofinansowanych projektów znalazły się między innymi modernizacja sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Cierpicach (powiat toruński), budowa międzypokoleniowego centrum aktywności w Morzycach (powiat radziejowski) oraz zakup i montaż siłowni zewnętrznej w Sikorach (powiat rypiński). Dotacje trafiły także na budowę i wyposażenie dwóch przyszkolnych sal gimnastycznych: przy Zespole Szkół w Gronowie (powiat toruński) i przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lubiczu Dolnym (powiat toruński).

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego