Konfitura od marszałka województwa na licytacji WOŚP

4870

W najbliższą niedzielę (30 stycznia) Kujawsko-Pomorskie zagra w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Marszałek Piotr Całbecki jest tradycyjnie darczyńcą aukcji WOŚP-u, w tym roku ofiarował m.in. przetwory zrobione własnoręcznie z owoców i warzyw z przydomowego ogrodu. Warto przypomnieć, że WOŚP narodziła się właśnie u nas, w Ciechocinku, w 1992 roku. Zagramy z WOŚP

– Jestem dumny, przede wszystkim z wolontariuszy – że wierzycie w to, co robicie, że co roku zbieracie miliony złotych nie po to, aby licytować kto więcej, ale po to, by wspólnie pomóc drugiemu człowiekowi. Fantastyczne rzeczy dzieją się w Polsce, to jest przykład naszej solidarności. Dziękuję Wam za to – mówi Piotr Całbecki

Regionalnym sztabom WOŚP w Bydgoszczy i Toruniu marszałek Piotr Całbecki przekazał skrzynki wypełnione własnoręcznie zrobionymi przetworami.

W środku znajdziemy:

  • kompot z żółtej czereśni
  • konfiturę z czarnej porzeczki
  • konfiturę malinową
  • żółtą dynię w zalewie

Wszystkie produkty są w stu procentach ekologiczne, począwszy od uprawy,  po sam proces przygotowywania i opakowania. Licytacje dostępne na stronie bydgoskiego i toruńskiego sztabu orkiestry.

To nie wszystkie dary ofiarowane WOŚP przez marszałka Piotra Całbeckiego. Miłośnicy dobrej kuchni i programów kulinarnych mają też okazję wylicytować fartuch kuchenny z autografem Karola Okrasy oraz fartuch z podpisem Roberta Makłowicza, a także m.in. pióro marszałka województwa oraz album fotograficzny i regionalne produkty.

Zachęcamy do licytowania, bo jest o co grać. Celem tej edycji WOŚP jest zbiórka funduszy na diagnostykę i leczenie chorób wzroku u dzieci.