Nowe elementy infrastruktury turystycznej dzięki środkom otrzymanym od Mondi Świecie S.A.

7767

Cztery stacje do naprawy rowerów, tablica informacyjna oraz nowa balustrada i renowacja drewnianych ław i stołu na punkcie widokowym na Diabelcach – oto efekt współpracy Powiatu Świeckiego oraz Mondi Świecie S.A. Nowe elementy infrastruktury turystycznej na terenie Gminy Świecie udało się zamontować dzięki dotacji, którą Powiat otrzymał od firmy.

Coraz dłuższa i bezpieczniejsza sieć dróg rowerowych zachęca do sięgania po jednoślady nie tylko w celu rekreacji, ale także po to, by dotrzeć do miejsca pracy. Aby poprawić komfort jazdy rowerzystów, przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Świeciu zauważyli potrzebę zamontowania stacji samoobsługowych do naprawy rowerów. Pomysłu nie udałoby się zrealizować w tak krótkim czasie, gdyby nie otrzymane środki od firmy Mondi. Stacje, które posiadają wszystkie narzędzia potrzebne do doraźnej naprawy jednośladu, postawiono w czterech punktach Gminy Świecie: przy biurowcu firmy Mondi Świecie S.A., przy Starostwie Powiatowym w Świeciu, przy budynku Urzędu Miejskiego oraz na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Deczno.

Pomysł na odnowienie elementów szlaku wiodącego wzdłuż Wisły pojawił się podczas realizacji projektu „Czarcie Góry” Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej – w trakcie organizowanych   wydarzeń sportowych i rekreacyjnych zwrócono uwagę na brak balustrady w niektórych miejscach oraz zły stan drewnianych ławek i stołów – konieczna była ich naprawa. Dodatkowo, postanowiono postawić tablicę informacyjną dotyczącą flory i fauny Diabelców.

Dziękujemy Zarządowi Mondi Świecie S.A. za pomoc i przychylność dla naszych działań. Mamy nadzieję, że nowa infrastruktura będzie dobrze służyć naszym mieszkańcom.