Ratownictwo medyczne przy Nowym Szpitalu w Świeciu otrzymało dwie nowoczesne karetki

8070

Ratownictwo medyczne przy Nowym Szpitalu w Świeciu otrzymało dwie nowoczesne karetki. Oba ambulanse będą zabezpieczały rejon Powiatu Świeckiego. Jeden będzie stacjonował w Świeciu a drugi w Osiu.

– Jestem przekonana, że przekazane dziś przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego karetki, poprawią stan bezpieczeństwa mieszkańców Powiatu Świeckiego – powiedziała Starosta Barbara Studzińska podczas prezentacji pojazdów – Dziękuję przedstawicielom ratownictwa medycznego, lekarzom i pielęgniarkom za ich ciężką, codzienną pracę. Życzę, aby dwa nowe ambulanse musiały wyjeżdżać jak najrzadziej.

Następnie Starosta wraz z Wicestarostą Świeckim podziękowali przedstawicielom Nowego Szpitala w Świeciu za współpracę i zaangażowanie w ochronę zdrowia mieszkańców Powiatu.

Nowocześnie wyposażone VW Craftery mają na pokładzie wysokiej klasy sprzęt niezbędny przy prowadzeniu akcji ratowniczych: defibrylator Lifepack 15 z możliwością teletransmisji  zapisu EKG do ośrodka kardiologii inwazyjnej oraz  pompę infuzyjną, ssak automatyczny, nowoczesny respirator transportowy Parapac 310+ z możliwością wentylacji CPAP – szczególnie istotne u pacjentów z ciężkim przebiegiem COVID-19.

Dodatkowo samochody zostaną wyposażone w system kompresji klatki piersiowej LUKAS 3.1, który dopełnią całe wyposażenie zespołów ratownictwa medycznego.

Zakup ambulansów został sfinansowany ze środków Ministerstwa Zdrowia w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wartość jednego pojazdu to około 500 tys. zł. Z tego samego projektu ratownictwo otrzymało również  środki ochrony osobistej.

W ostatnich latach udało się wymienić wszystkie karetki, które obsługują w ramach państwowego systemu ratownictwa medycznego teren Powiatu Świeckiego. Łącznie rejon ten zabezpiecza 5 zespołów ratownictwa medycznego – jeden zespół typu S  i cztery zespoły typu P. Dwa ambulanse stacjonują w Świeciu, po jednym w Osiu, Lnianie i Nowem. Nowe karetki zastąpią najdłużej służące pojazdy, które stacjonowały w Świeciu i Osiu.

– Niezawodne i sprawne ambulanse to niezbędne narzędzie do pracy zespołów ratownictwa medycznego, których zadaniem jest zabezpieczenie pacjenta i przewiezienie go do właściwego ośrodka medycznego. Cieszę, że pojawiły się możliwości doposażenia  zespołów ratowniczych w nowoczesne auta i profesjonalny sprzęt służący do ratowania życia i zdrowia – mówi Marcin Szulwiński, prezes zarządu Grupy Nowy Szpital Holding S.A.

Załączniki

  • IMG 8851(rozmiar: 18 MB, data dodania: 25.06.2021)