Drogi Absolwencie Szkoły Podstawowej – wybierz I Liceum Ogólnokształcące w Świeciu!

5246

Drogi Absolwencie Szkoły Podstawowej,
decydując się na kontynuowanie nauki w I LO, będziesz musiał dokonywać na swojej ścieżce edukacyjnej wielu istotnych wyborów. Aby zapewnić sobie miejsce na wymarzonych studiach, powinieneś być dobrze przygotowany do zdania matury z odpowiednio wybranych przedmiotów. Swoje decyzje edukacyjne rozpoczynasz już od klasy pierwszej. Wiodącym językiem obcym we wszystkich klasach będzie język angielski. Będziesz się go uczył na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, w zależności od Twojego wyboru. Wybierasz również drugi język obcy – język francuski, język niemiecki, język rosyjski lub włoski, które będą realizowane tylko na poziomie podstawowym. Jeśli wybierasz drugi język obcy taki sam, jak w szkole podstawowej, uczyć się go będziesz w grupie kontynuującej. Jeśli natomiast wybierasz inny język niż w poprzedniej szkole, dołączysz do grupy początkującej. W klasie językowej będziesz uczył się języka angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz języka rosyjskiego lub włoskiego ze zwiększoną ilością godzin. Będziesz mógł również wybrać język niemiecki ze zwiększoną ilością godzin. Aby zapewnić Ci większe szanse na opanowanie tych języków, będziesz dodatkowo wybierał język/języki konwersacyjne. Musisz jednak pamiętać, aby wybór języków konwersacyjnych zgadzał się z wcześniejszym wyborem języków ze zwiększoną ilością godzin.
Twoje kolejne wybory dotyczyć będą przedmiotów w zakresie rozszerzonym oraz przedmiotów uzupełniających. Idąc do klasy nauk społecznych, będziesz realizował na poziomie rozszerzonym język polski, decydując się na klasę biomedyczną – biologię, a wybierając klasę politechniczną – matematykę.
Jako że w naszej szkole będziesz rozszerzał kilka przedmiotów, wybierzesz kolejny; humaniści wybiorą spośród geografii i historii; a biolodzy i matematycy spośród chemii, fizyki i geografii.
Dodatkowo będziesz miał możliwość wyboru kolejnych rozszerzeń, i tak: w klasie politechnicznej możesz dobrać na poziomie rozszerzonym informatykę lub j. angielski; w klasie nauk społecznych – biologię, j. angielski lub wiedzę o społeczeństwie; a w klasie biomedycznej j. angielski lub wiedzę o społeczeństwie. Aby nie zamykać uczniom z klasy językowej drogi do kierunków innych niż lingwistyczne, będziesz miał możliwość wyboru kolejnego przedmiotu na poziomie rozszerzonym spośród języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i geografii.
Poza tym, dajemy Ci do wyboru przedmioty uzupełniające, które dobierzesz sobie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W tym roku do wyboru będziesz miał:

  •  Astronomię,
  • Język angielski konwersacyjny,
  • Podstawy dziennikarstwa i komunikacji społecznej,
  • Sztukę,
  • Warsztat i technikę rysunku,
  • Języki konwersacyjne: niemiecki, rosyjski, włoski (tylko w klasie językowej),
  • Robotykę.

Załączniki