Fundacja Aktywizacji i Integracji z Nowego z dofinansowaniem od Marszałka

5012

Siedem organizacji pozarządowych, które w czasie pandemii pomagają osobom niepełnosprawnym może liczyć na dofinansowanie samorządu województwa kujawsko-pomorskiego w wysokości 100 tysięcy złotych. Wśród zajęć dostosowanych do nowych warunków znajdują się głównie warsztaty terapeutyczne prowadzone w domu.

Środki finansowe w wysokości 100 tysięcy złotych pochodzące z budżetu województwa  zostały przyznane organizacjom pozarządowym w Bydgoszczy i Włocławku oraz powiatach brodnickim, inowrocławskim, świeckim, mogileńskim i radziejowskim. Wśród nich znalazły się m.in. Fundacja Aktywizacji i Integracji z Nowego, która otrzymała środki na realizację zadania “Masażysta z dostawą do domu na bis z plusem”. 

Celem projektów jest zwiększenie dostępu osób z niepełnosprawnością do lecznictwa specjalistycznego, terapii i rehabilitacji. Dzięki dofinansowaniu odbędą się m.in. terapie dla niepełnosprawnych prowadzone w domu, rehabilitacje tlenowe, masaże czy zajęcia terapeutyczne dla dzieci, które pomagają w zwalczaniu lęków i kształtowaniu umiejętności prospołecznych.