Konferencja dla nauczycieli-regionalistów z Kociewia

Zespół organizacyjny VI Kongresu Kociewskiego serdecznie zaprasza na webinarium poświęcone edukacji regionalnej na Kociewiu, które odbędzie się w postaci cyklu sześciu spotkań w drugiej połowie marca.
Zapisy pod linkiem:
Bieżące informacje znajdą Państwo na fanpejdżu Kongresów Kociewskich na FB (z informacją o bonusach dla uczestników!):
Zaś o samym webinarium:

Obejmuje ono nie tylko prezentację bogactwa kultury Kociewia i jej specyfiki, ale przede wszystkim proponowane przez nas prelekcje pozwolą udoskonalić warsztat pracy nauczyciela oraz zainspirują do sięgania po kreatywne i nowoczesne metody nauczania. Regionalizm wraca do łask, także wśród młodych ludzi. Warto więc poznać działania osób aktywnie zajmujących się szeroko pojętą edukacją regionalną i zainspirować się sprawdzonymi pomysłami na różne działania o charakterze edukacyjnym i artystycznym.

Obiecujemy, że nie będzie nudno.
“Oblicza regionalizmu we współczesnej szkole.
Dobre praktyki, inspiracje, motywacja.”
PLAN KONFERENCJI:
15.03.2021 Rozpoczęcie konferencji – “Na czym polega urok regionalizmu?” dr hab., prof UKW Maria Pająkowska – Kensik, dr hab., prof. UAM Anna Weronika Brzezińska i inni goście. Prowadzenie: Beata Graban, Michał Kargul, Lech J. Zdrojewski
17.03.2021 “Grywalizacja w edukacji regionalnej” – dr Beata Kapela-Bagińska.
19.03.2021 “Dobre praktyki w edukacji regionalnej na poziomie szkoły podstawowej” – Aleksandra Miczek, “Podania i legendy kociewskie w wersjach filmowych” – Lucyna Bielińska-Sytek
22.03.2021 “Edukacja regionalna w szkole średniej” – Beata Graban, “Regionalizm okiem historyka” – dr Michał Kargul, “Atrakcyjne edukacyjnie miejsca na Kociewiu” – Dorota Piechowska
24.03.2021 “Mój świat wartości, czyli rutyny i postawy myślenia krytycznego na języku polskim i zajęciach wychowawczych” – Justyna Wołoszyk – Brzezińska
26.03.2021 Zakończenie konferencji. “O roli grup rekonstrukcyjnych w edukacji historycznej i regionalnej” – kasztelan gniewski Jarosław Struczyński i Magdalena Cholewa z Grodziska Owidz.
Prezentacja wydawnictw kongresowych, linki i rekomendacje ciekawych edukacyjnie miejsc, linki do programów “Dycht Kociewie”, izby regionalne, skanseny itp.
Serdecznie zapraszamy do zapisów! Uczestnictwo jest bezpłatne!