O podróżowaniu po Kociewiu słów kilka…

11502

Maszeruj z kijkami do nordic walking, kajakami płyń po Wdzie i Wierzycy, a rowerem przemierzaj kilometry po wygodnych ścieżkach i Kociewskich Trasach Rowerowych (mapa poniżej). Zwiedzaj zamki, muzea, izby regionalne, posmakuj lokalnych przysmaków i baw się dobrze na regionalnych wydarzeniach. Po prostu – zakochaj się w Kociewiu…

Jeśli szukasz kontaktu z naturą, spokoju, oddechu, odrobiny lenistwa i pozytywnej energii – Kociewie czeka!

Od kilku lat można zaobserwować rozwój branży turystycznej w naszym regionie – powstają nowe hotele, obiekty noclegowe, agroturystyczne (poniżej ich katalog). W Polednie otwarto Muzeum, buduje się coraz więcej kilometrów ścieżek rowerowych, a Zamek w Świeciu przechodzi gruntowny remont, aby w przyszłości zachwycać gości. Turystyka stała się znaczącą gałęzią gospodarki…

Jeśli pragniecie spędzić najbliższe wakacje aktywnie, skorzystajcie z jak największej liczby atrakcji! Czekają plaże, park linowy w Rulewie, trasy nordic walkingowe, Kociewskie szlaki rowerowe oraz np. szlaki dębowe w Leśnictwie Bedlenki. Tam też, w ogrodzie dydaktycznym, nawet najmłodsi znajdą masę atrakcji. Coraz prężniej rozwijają się także firmy specjalizujące się w organizacji spływów kajakowych po kociewskich rzekach oraz w wypożyczaniu sprzętu wodnego.

Dla osób ceniących spokój i dobrą kuchnie również coś się znajdzie: eleganckie hotele ze strefami SPA oraz basenami, świetne restauracje serwujące dania przyrządzone z naturalnych produktów kupowanych prosto od ich producentów, lokalny browar w Tleniu oraz winnica położona w malowniczym Topolnie. Czekają także właściciele agroturystyk: z alpakami, osłami i końmi.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o historii i kulturze naszego regionu – skorzystaj z możliwości odwiedzenia Izb Regionalnych, zwiedzaj zabytkowe kościoły, podziwiaj zamki – choćby z zewnątrz – oraz budownictwo pomenonickie. W dotarciu do celu pomogą Ci przygotowane aplikacje mobilne („Powiat Świecki” lub „Turystyczny Dragacz”) i pracownicy Informacji Turystycznych znajdujących się np. w Osiu, Tczewie lub w Świeciu. Na szlakach szukaj także tablic informacyjnych.

Jeśli na urlopie pragniesz wypocząć w zacisznym miejscu, w lesie i nad czystym jeziorem, smakując pysznego lokalnego jedzenia to Kociewie czeka właśnie na Ciebie!

W poszukiwaniu inspiracji sięgnij koniecznie po przewodnik „Ruszaj w Powiat Świecki”, w którym znajdziesz 10 pomysłów na jednodniowe wycieczki po naszym regionie przygotowane przez blogerów. Wydawnictwo kupisz na ich stronie internetowej www.ruszajwdroge.pl.

Załączniki