Urząd Marszałkowski czeka na wnioski w ramach wsparcia dla pozarządówek

4630

Blisko 4,6 miliona złotych znalazło się w puli środków, które zarząd województwa planuje przekazać organizacjom pozarządowym z regionu na realizację projektów dla mieszkańców w 2021 roku. Wnioski w większości konkursów można składać do poniedziałku (18 stycznia). Uruchomiono internetowy generator ofert.

– Działające w Kujawsko-Pomorskiem instytucje trzeciego sektora to ważni partnerzy samorządowych władz województwa w niemal każdym obszarze życia społecznego i gospodarczego. Cieszę się, że dzięki wsparciu samorządu województwa mogą aktywnie działać. Tym bardziej, że w ich przedsięwzięcia angażują się zwykli mieszkańcy regionu. Zapraszam do składania wniosków o wsparcie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Ogłoszone przez Urząd Marszałkowski konkursy dotyczą realizacji projektów między innymi w zakresie kultury, sportu, pomocy społecznej, ochrony zdrowia, turystyki oraz działalności na rzecz osób niepełnosprawnych. Nabór wniosków w większości z nich potrwa do poniedziałku (18 stycznia).

Konkursy otwarte do 18 stycznia (szczegóły pod linkami):

Konkurs otwarty do 26 lutego (szczegóły pod linkiem):

Konkurs otwarty od 1 stycznia do 30 września (szczegóły pod linkiem):

Czytaj także:

1 procent dla naszego regionu

W 2021, jak co roku, zachęcamy do wskazania w rocznym zeznaniu podatkowym organizacji działającej w naszym regionie. W ubiegłym roku mieszkańcy naszego województwa na rzecz stowarzyszeń non profit przekazali 38,5 milionów złotych. Lista organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1 procenta podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2020.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego