Powiat Świecki z wyróżnieniem Odkrywca 2020!

Zakończyła się 13. edycja Konkursu „ODKRYWCA” – Wyróżnień Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki.

Celem konkursu „ODKRYWCA 2020” było nagrodzenie pracy osób, zespołów osób, samorządów, instytucji oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kraju i zagranicą oraz rozwoju gospodarki turystycznej w regionie.

Wyróżnienie w kategorii 1. Działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa – instytucja otrzymał Powiat Świecki. Pod koniec 2019 roku Powiat wydał przewodnik „Ruszaj w Powiat Świecki. Twój przewodnik na 10 udanych dni w Powiecie Świeckim”. Na 110 stronach wydawnictwa turysta znajdzie 16 wywiadów z pasjonatami mieszkającymi w Powiecie Świeckim, przydatne adresy miejsc, w których zje i wypocznie.

W odkrywaniu tej części województwa kujawsko-pomorskiego, Kociewia, Borów Tucholskich i Doliny Dolnej Wisły pomogą gotowe plany zwiedzania, praktyczne wskazówki, mapy i aż 260 kolorowych zdjęć z terenu powiatu świeckiego. Przewodnik powstał dzięki współpracy z blogerami – Kasią i Maćkiem Marczewskimi, autorami bloga „Ruszaj w drogę!”. To pierwszy tego typu przewodnik po powiecie w Polsce.

Bardzo dziękujemy Kapitule Konkursu za docenienie naszej pracy. Pozostałym wyróżnionym oraz nominowanym serdecznie gratulujemy!