Zakończył się przetarg na termomodernizację szpitala w Świeciu

7090

Jeszcze w tym roku budynki Nowego Szpitala w Świeciu zostaną zmodernizowane. Rozstrzygnięty został właśnie przetarg na wykonawcę termomodernizacji placówki.

Spośród trzech firm, które przystąpiły do przetargu, komisja przetargowa wybrała Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Libra ze Świecia, które przedstawiło najkorzystniejszą ofertę. Prace budowlane powinny zakończyć się do końca roku.

Termomodernizacja obejmie budynki: główny oraz oddziału płucno-zakaźnego i paliatywnego. W obu zostanie wymieniona stolarka okienna na PCV, stolarka drzwiowa zewnętrzna, docieplone zostaną ściany dach i przyziemie. Planowana jest modernizacja instalacji systemu centralnego ogrzewania, ciepłej wody, a także wymiana oświetlenia na energooszczędne. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego elewacja zostanie pomalowana na biało-szaro. Dzięki temu poprawi się estetyka budynków a nowe instalacje powinny wpłynąć na obniżenie kosztów ogrzewania i energii elektrycznej.

Termomodernizacja jest w 85 proc. dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.  wyniesie 6 254 219,26 zł. Termin realizacji zadania wynosi pięć miesięcy.