III Festiwal podróżników Piąty Ocean 2019

6966

Przed nami trzecia odsłona Festiwalu podróżników Piąty Ocean 2019 – wydarzenia, które ma za zadanie opowiadać o świecie i inspirować do jego odkrywania.

Po raz kolejny zaproszeni goście – podróżnicy, odkrywcy, sportowcy, blogerzy, fotografowie, pokażą nam miejsca, ludzi i tradycje z najdalszych zakątków globu.

III Festiwal podróżników Piąty Ocean 2019 odbędzie się w dniach 21-23 listopada w Świeciu w trzech lokalizacjach: Miejskiej Bibliotece Publicznej, Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji oraz Spółdzielczym Ośrodku Kultury ”Stokrotka”.

Tegoroczny Festiwal przyniesie nam m.in:

– 12 prelekcji podróżniczych

– 4 wystawy: fotografia/malarstwo/pocztówki

– warsztaty rękodzielnicze

– zajęcia kulturoznawcze dla najmłodszych

– warsztaty nauki gry na bębnach zachodnioafrykańskich

– warsztaty nauki gry na didgeridoo

– koncert muzyki świata

– kino podróżnicze

– zajęcia „Świat gier planszowych”

 

Idea imprezy pozostaje niezmienna: chcemy prezentować różne spojrzenia na otaczający nas świat, pokazując ludzi, którzy doświadczają życia w zwiększonych dawkach.

Festiwal ma być źródłem inspiracji, otwarcia się na inne kultury i obyczaje oraz fundamentem dla rozwijania ciekawości świata.

Chcemy tchnąć w uczestników Festiwalu ”iskrę odwagi”, coś co będzie przyczynkiem do wyjścia ze strefy komfortu, bo właśnie tam – na zewnątrz, dzieją się rzeczy niezwykłe!

KOGO BĘDZIE MOŻNA POSŁUCHAĆ?

Podczas oficjalnego otwarcia Festiwalu wystąpi Jerzy Górski – zwycięzca prestiżowych zawodów na dystansie podwójnego Ironmana w Alabamie w 1990 roku oraz bohater filmu “Najlepszy” oraz książki “Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą”.

Lech Flaczyński opowie o ekstremalnych warunkach panujących na Makalu – piątym co do wysokości szczycie świata. Bernadetta Lipko poszuka odpowiedzi na pytanie, czy Atacama jest najpiękniejszą pustynią na świecie, zaś Artur Wysocki powie o tym, jak się jeździ na rowerze zimą za kołem podbiegunowym.

Ponadto z Agnieszką Jagodzińską i Krzysztofem Wróblewskim wybierzemy się w muzyczną wyprawę do gwinejskiego Baro, z malarką Agatą Typiak-Maciągowską poznamy kulturę Korei Południowej, a od Magdaleny Grzymkowskiej dowiemy się o dobrych i złych stronach wolontariatu w Afryce.

Tegoroczny Festiwal będzie bardzo muzyczny. Dzięki Marcie Sapierzyńskiej poznamy muzykę i wierzenia ludów Australii i Oceanii, a podczas warsztatów nauki gry na didgeridoo, odkryjemy tajniki tego egzotycznego instrumentu. Nie zabraknie warsztatów nauki gry na bębnach zachodnioafrykańskich djembe i dundun oraz koncertu na zamknięcie Festiwalu. W tym roku będzie to muzyka irlandzka.

________________________

MIEJSCE: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu (ul. Sienkiewicza 4), Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu (ul. Wojska Polskiego 139), Spółdzielczy Ośrodek Kultury ”Stokrotka” (ul. Wyszyńskiego 15)

GŁÓWNY ORGANIZATOR: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej

WSPÓŁORGANIZATORZY: Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, SOK Stokrotka

PARTNERZY GŁÓWNI: Gmina Świecie, Powiat Świecki

SPONSORZY: Park Wodny w Świeciu, M&M GRAPHIC, Vistula Hotel

KOORDYNATOR FESTIWALU: Tomasz Pasiek

WSTĘP WOLNY!