Ruszają Powiatowe Przewozy Użyteczności Publicznej

14439

Szanowni mieszkańcy,
z dniem 1 października 2019 roku po raz pierwszy w historii, zacznie funkcjonować na terenie Powiatu Świeckiego Publiczny Transport Zbiorowy. Nasze działania w tym kierunku zainicjowała ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Powiat uruchamia połączenie na linii Świecie ­– Serock – Świecie (przebieg trasy w zakładce „Powiatowe Przewozy Użyteczności Publicznej”), które skomunikuje mieszkańców Gminy Pruszcz z siedzibą Powiatu Świeckiego. Wspominany wcześniej Fundusz ma przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu.

Z budżetu Państwa otrzymamy 1 zł do wozokilometra, pozostałą kwotę zabezpieczyliśmy w budżecie powiatu. Jest to pierwszy krok w kierunku obsługi Powiatu Świeckiego Publicznym Transportem Zbiorowym o którym mowa w ustawie z dnia 16 grudnia 2010 roku o publicznym transporcie zbiorowym. Nowelizacja tej ustawy zakłada obowiązki dla samorządów w zakresie transportu publicznego i ma wejść w życie z dniem 1 stycznia 2022 roku.

Zachęcamy mieszkańców powiatu, a szczególnie mieszkańców Gminy Pruszcz do korzystania z naszej usługi. Ceny biletów są konkurencyjne. Bilet normalny z Serocka do Świecia kosztuje jedyne 9 zł.

Wszelkie informacje o realizacji tego zadania będą umieszczane na stronie internetowej powiatu w zakładce Powiatowe Przewozy Użyteczności Publicznej oraz od 1 października br. u operatora, którym jest ESbus Eichler Sebastian i pod numerem telefonu 602 157 018.