Finały Wojewódzkie turnieju o Puchar Tymbarku w Świeciu (9-10 kwietnia)

9747

Turniej piłkarski „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkracza w decydującą fazę. W dniach 9-10 kwietnia wyłonione zostaną najlepsze zespoły dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 12 lat w regionie. Na przełomie kwietnia i maja mistrzowie w kategoriach U-10 i U-12 będą reprezentować województwo kujawsko-pomorskie w Finale Ogólnopolskim w Warszawie.

Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” wkraczają na wyższy szczebel.

Miejscem finałów w województwie kujawsko-pomorskim będzie Stadion Miejski przy ulicy Sienkiewicza 18 w Świeciu. Przez dwa dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 99 drużyn.

W akcji zobaczymy blisko 1000 piłkarzy z 23 okręgów, którzy mają za sobą zwycięskie rozgrywki na poziomie powiatowym. Najliczniejszą reprezentacją mogą pochwalić się Toruń, Włocławek oraz Grudziądz z okolicznymi gminami. Najwięcej, bo 41 zespołów (23 w turnieju chłopców i 18 w turnieju dziewcząt) powalczy o triumf w kategorii U-12.

Finały Wojewódzkie turnieju to nie tylko doskonała okazja do zabawy w atmosferze sportowego święta dla zawodników, trenerów i kibiców, ale również szansa na odkrycie piłkarskich talentów. Dzieci, które wyróżnią się swoimi umiejętnościami, mogą liczyć na zaproszenie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów, a w przyszłości również powołanie do reprezentacji Polski różnych kategorii wiekowych.

Podczas Finałów Wojewódzkich kategorii U-8 zostaną wyłonione 32 najlepsze drużyny w Polsce, po dwie z każdego regionu – dziewczęca i chłopięca. Dla najmłodszych Turniej kończy się właśnie na poziomie wojewódzkim. Z kolei zwycięzcy wśród starszych roczników  pojadą do Warszawy na Finał Ogólnopolski, gdzie powalczą o awans do Wielkiego Finału na stadionie PGE Narodowym i zwycięstwo w największym turnieju piłkarskim dla dzieci w Europie. Finał Ogólnopolski zostanie rozegrany w stolicy w dniach 29 kwietnia – 2 maja.

Organizatorem turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest Polski Związek Piłki Nożnej. Od 12 lat głównym sponsorem rozgrywek jest firma Tymbark, a brązowym sponsorem od ubiegłego roku jest firma Electrolux. Najważniejszym założeniem turnieju jest popularyzacja aktywności fizycznej wśród dzieci oraz wyłanianie największych piłkarskich talentów.

Partnerem turnieju w województwie śląskim jest firma KCD.