Nowy Szpital w Świeciu otrzyma wsparcie!

8463

Nowy Szpital w Świeciu znalazł się na liście osiemnastu szpitali powiatowych w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały wsparcie na inwestycje modernizacyjne i zakupy sprzętu medycznego. Dofinansowanie dotyczy głównie modernizacji oddziału położniczo-ginekologicznego z blokiem porodowym. Ze środków z dotacji szpital zakupi również sprzęt medyczny niezbędny do leczenia i diagnozowania pacjentów na oddziałach: chorób płuc, wewnętrznym, ginekologiczno-położniczym, chirurgicznym.

Z przyznanej kwoty, która wynosi 1 166 159 zł znaczna część zostanie przeznaczona na remont oddziału ginekologiczno-położniczego. Na oddziale położniczym zostaną zmodernizowane sale dla pacjentek i sala do cięć cesarskich. Powstanie więcej łazienek dla pacjentek a te istniejące zostaną wyremontowane. Projekt przewiduje również wymianę kardiomonitorów, aparatów KTG, łóżek dla pacjentek. Na oddział zostaną kupione również: defibrylator, aparat do resuscytacji dla noworodków NEOPUFF,  aparat USG.

Pozostała część dotacji posłuży do zakupu nowego sprzętu medycznego. Z tego najwięcej trafi na oddział chorób wewnętrznych. Będą to m.in.: kardiomonitory, spirometry, wózek reanimacyjny,  wózek do transportu pacjentów na leżąco z regulacja wysokości, ssaki elektryczne,  aparaty EKG,  elektryczny podnośnik dla chorych jezdny,  łóżka szpitalne, łóżka intensywnego nadzoru.

Łączna wartość projektu wynosi 2 163 184,77 zł.