Festiwal Smaku w Grucznie za nami…

W dniach 19-20 sierpnia 2017 roku odbył się XII Festiwal Smaku w Grucznie. Powiat Świecki, jako partner wydarzenia, przygotował na tę okoliczność stoisko promocyjne i zaprosił do jego współtworzenia Lokalną Organizację Turystyczną Kociewie, przedstawicieli Powiatu Jarosławskiego, Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu oraz KGW Jeżewo.

Było smacznie, kolorowo i przede wszystkim nie padało, dlatego też, stoisko promocyjne cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Odwiedził nas Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Starosta i Wicestarosta Świecki, Wójt Gminy Lniano, Zastępca Burmistrza Świecia, Przewodniczący Rady Powiatu Świeckiego oraz Przewodniczący Rady Miasta.

Warto również wspomnieć, że tak, jak w roku poprzednim, JURY oceniało zgłoszone produkty w kategorii “Smak Regionu 2017”.  W pierwszej edycji nagrodę otrzymało KGW Jeżewo za ruchanki z fjutem, natomiast w tym roku nagrodę otrzymał Piotr Urtnowski za Ser podpuszczkowy z kozieradką dla Gospodarstwa Rolnego „Spod Czarcich Gór”, a wyróżnienie Renata Osojca z Topolna za kiełbasę wędzoną.

Dziękujemy wszystkim, których spotkaliśmy przez te 2 dni w Grucznie i zapraszamy już za rok! 😉

Poniżej przedstawiamy pełną listę zwycięzców konkursów przeprowadzonych w czasie Festiwalu Smaku w Grucznie 2017 r. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wielu z nich pochodzi z terenu Powiatu Świeckiego! Gratulujemy!

Wyróżnienie w kategorii Przetwory mięsne i wędliny
za kiełbasę Myśliwską z daniela dla Jana Myśliwca

Smak Roku w kategorii Przetwory mięsne i wędliny
za Wątrobiankę wędzoną dla Witolda Śledzia