Seans o funduszach

7398

Seans o funduszach. MR przygotowało filmy dotyczące pozyskiwania środków europejskich

Jak zdobyć wsparcie z funduszy europejskich, kto może liczyć na dofinansowanie, a także gdzie szukać bezpłatnych i sprawdzonych informacji na ten temat – odpowiedzi na te pytania można znaleźć w serii filmów instruktażowych przygotowanych przez Ministerstwo Rozwoju.

Jak informuje w komunikacie resort, zagadnienia poruszane w poszczególnych filmach są odpowiedzią na najpopularniejsze pytania dotyczące funduszy europejskich.

W materiałach zawarto informacje dotyczące m.in. pozyskiwania funduszy na rozpoczęcie i rozwinięcie własnego biznesu, założenia startupu, wdrożenia innowacyjnego produktu, pozyskania zagranicznych klientów czy podnoszenia kwalifikacji. Każdy z filmów jest dedykowany innej grupie odbiorców i przedstawia dopasowaną do niej ofertę unijnego wsparcia.

Na lata 2014-2020 Unia Europejska przeznaczyła dla Polski 82,5 mld euro. Według Ministerstwa Rozwoju do 12 marca 2017 r. uruchomiono 2 714 naborów wniosków na kwotę 204,1 mld zł. Podpisano również 13 234 umowy o dofinansowanie projektów na kwotę dofinansowania w części UE 81,2 mld zł.

Tematy filmów instruktażowych:

1. Wystartuj w biznesie! – Zdobądź wsparcie z Funduszy Europejskich,
2. Załóż i rozwiń własny startup! – Zdobądź wsparcie z Funduszy Europejskich,
3. Innowacje w biznesie? – Zdobądź wsparcie z Funduszy Europejskich,
4. Rozwiń swój biznes! – Zdobądź wsparcie z Funduszy Europejskich,
5. Działasz w organizacji pozarządowej? – Zdobądź wsparcie z Funduszy Europejskich,
6. Znajdź pracę! – Zdobądź wsparcie z Funduszy Europejskich,
7. Szukasz klientów za granicą? – Zdobądź wsparcie z Funduszy Europejskich.
8. Szukasz dofinansowania z Funduszy Europejskich? – Skorzystaj z Wyszukiwarki Dotacji! – techniczny film instruktażowy poświęcony sposobowi korzystania z narzędzia wyszukiwania konkursów na Portalu Funduszy Europejskich.

Źródło: Ministerstwo Rozwoju
mm/Serwis Samorządowy PAP

Filmy są dostępne tutaj,
oraz na stronie internetowej