Za nami I Diabelski Bieg Terenowy i Marsz Nordic Walking

Blisko 200 uczestników I Diabelskiego Biegu Terenowego i Marszu Nordic Walking stawiło się wczoraj pod zamkiem, skąd o godz. 11.00 padł sygnał startu. Do pokonania była wymagająca trasa licząca 10 km.

Trasa zawodów wiodła nadwiślańskim szlakiem u podnóża Czarcich Gór, pomiędzy Świeciem a Sartowicami. Metę wyznaczono w parku, który Hanza Pałac udostępniła specjalnie na tę okazję.

Impreza wpisująca się w w cykl obchodów setnej rocznicy powrotu Świecia i powiatu świeckiego do Macierzy miała na celu przede wszystkim promocję aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz integrację środowiska osób aktywnych. Ponadto wydarzenie ma ukazywać i promować ciekawe zakątki naszego regionu.

O nagrody w niedzielnej rywalizacji walczono w czterech kategoriach:

Wśród mężczyzn linię mety w Sartowicach najszybciej przebiegli: Paweł Dzierliński, Tomasz Topoliński, Dawid Janus. W grupie kobiety tryumfowały: Agnieszka Dobrowolska, Halina Dubiela, Maria Kędra.

Najlepszymi chodziarzami z kijkami okazali się: Krzysztof Przyborkiewicz, Marcin Pazdro, Grzegorz Turek. W kategorii kobiet najlepsze czasy uzyskały: Małgorzata Pazdro, Svetlana Konarska Beata Kątowska.

Głównym organizatorem I Diabelskiego Biegu Terenowego i Marszu Nordic Walking  było Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy tym przedsięwzięciu: Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko-Wisła, Fundacja Makowo, OSP Przechowo, OSP Ratownik, Gmina Świecie, OKSiR w Świeciu, Wdecki Park Krajobrazowy.