V Wiosenny Rajd Rowerowy za nami!

7382

Udało się! W miniony weekend odbył się V Wiosenny Rajd Rowerowy. Symbolicznie pożegnaliśmy nim mijającą wiosnę. Podobnie jak rok temu, obowiązywała opłata startowa w kwocie minimalnej 20 zł, która została przekazana w całości na rehabilitację dotkniętej dziecięcym porażeniem mózgowym i pochodzącej ze Świecia Agaty Zmudy.

Na starcie Rajdu stawiło się 111 rowerzystów. Trasa wiodła od OSP Przechowo, ul. Sportowa 16 przez Sulnówko, Jeżewo (Nadleśnictwo Dąbrowa), Pięćmorgi, Białe Błota, Ciemniki, Piskarki do Świecia (płyta Dużego Rynku) i momentami była bardzo wymagająca.

Podczas 1,5h odpoczynku w Nadleśnictwie Dąbrowa, na uczestników czekały atrakcje:  możliwość wzięcia udziału w spacerze z leśnikami oraz ognisko z kiełbaskami.

Na mecie czekały wyjątkowe medale oraz zabawa przygotowana przez Starostwo Powiatowe: uczestnicy mogli wygrać drobne upominki, w tym nasz nowy przewodnik “Ruszaj w Powiat Świecki”.

Powiat Świecki w ramach Inauguracji Sezonu Turystycznego rozpoczął akcję paszportową “Powiat Świecki na stulecie” – uczestnicy biorący udział w czterech wydarzeniach składających się na Sportowe Grand Prix otrzymają pamiątkowe pieczątki. Zebranie wszystkich gwarantuje otrzymanie pakietu gadżetów promocyjnych.

Najbliższą okazją do zdobycia kolejnego medalu oraz naszej pieczątki będzie I Diabelski Bieg Terenowy & marsz nordic walking (10 km) – zapraszamy już 26 lipca!

Autorami zdjęć jest Pan Mirosław Sejkowski (TMZŚ) oraz Starostwo Powiatowe w Świeciu.