Nawet nieubezpieczeni będą diagnozowani bezpłatnie

9836

Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu informuje, że Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej powołując się na stanowisko Ministerstwa Zdrowia poinformowało że każda, nawet nieubezpieczona osoba, będzie diagnozowana bezpłatnie w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem. Reguluje to ustawa z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-10, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz. U. poz. 374).

W związku z powyższym Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej zwraca się z prośbą o rozważenie tej informacji i powstrzymanie się od rejestracji w powiatowym urzędzie pracy w celu m. in. uzyskania uprawnienia do korzystania z ubezpieczenia zdrowotnego.

Powiatowy Urząd Pracy w Świeciu przypomina o możliwości rejestracji oraz załatwiania innych spraw w urzędzie drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje o sposobie obsługi klienta w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2 znajdują się na stronie urzędu.

 https://swiecie.praca.gov.pl/-/11724906-informacja-o-sposobie-obslugi-klienta-w-zwiazku-z-rozprzestrzenianiem-sie-koronawirusa-sars-cov-2