Twórcze ferie w Powiatowej Bibliotece Publicznej

W czasie tegorocznych ferii zimowych dzieci w wieku 7-14 lat uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Powiatową Bibliotekę Publiczna w Świeciu. Aby zimowy wypoczynek był ciekawy zaprosiliśmy dzieci do aktywności plastycznej. Podczas zajęć decoupage powstały piękne podstawki pod kubek. Pomysłowość dzieci i staranność wykonania zaskoczyła rodziców i organizatorów. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia modelarskie z akcentem kociewskim, podczas których dzieci cierpliwie tworzyły papierowe miniatury chaty kociewskiej oraz Kociewiaka i Kociewiankę w tradycyjnym stroju regionalnym. W czasie ferii nie mogło zabraknąć też wycieczki, dlatego odwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu oraz Karmelową Krainę w Bydgoszczy. Oprócz “podróży w czasie” podczas zwiedzania muzeum dzieci samodzielnie wykonały mydełka. Karmelowa Kraina przywitała dzieci kuszącym zapachem słodyczy. Podczas słodkiej zabawy wszyscy uczestnicy wycieczki własnoręcznie wykonali czekoladę.

Dziękujemy dzieciom za tak liczny udział w tegorocznych feriach.