Czyste Powietrze jest dla Ciebie ważne? Zapraszamy do biura nr 209!

4147

W Starostwie Powiatowym w Świeciu odbyło się dziś otwarcie Biura Terenowego Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu z udziałem Starosty Świeckiego Barbary Studzińskiej, Prezesa Zarządu WFOŚiGW w Toruniu Ireneusza Stachowiaka oraz Wojewody Kujawsko – Pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

W biurze nr 209 każdy zainteresowany mieszkaniec regionu będzie mógł uzyskać informacje na temat oferty WFOŚiGW w Toruniu, zwłaszcza tej, dotyczącej programu “Czyste Powietrze”.

Skierowany jest on do osób fizycznych będących właścicielami domów jednorodzinnych lub osób posiadających zgodę na rozpoczęcie budowy budynku jednorodzinnego.

Program przewiduje dofinansowanie w postaci dotacji lub pożyczki m.in. na wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu, docieplenie przegród budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację odnawialnych źródeł energii (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej), a także montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Biuro będzie czynne w poniedziałki, wtorki i piątki w godz. 7.30 – 15.30.