Dziś obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek!

4618

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu zaprasza na Kiermasz Taniej Książki.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek w dniach od 8 do 15 maja wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w Kiermaszu Taniej Książki. Będzie to wyjątkowa okazja do nabycia „używanych książek” po atrakcyjnych cenach. W ofercie mamy wiele ciekawych tytułów i autorów literatury pięknej polskiej jak i zagranicznej, albumy, poradniki, biografie, książki historyczne i religijne. Już od złotówki kupić będzie można książki zarówno z literatury popularno-naukowej, jak i pięknej. Każdy znajdzie coś dla siebie! Głównym celem kiermaszu jest propagowanie czytelnictwa wśród czytelników i częstsze odwiedzanie Biblioteki, a pozyskane ze sprzedaży książek pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowości wydawniczych. Kiermasz odbywać się będzie w Wypożyczalni dla Dorosłych w godzinach otwarcia Biblioteki:

  • 8 maja (środa), godz. 9.00-19.00
  • 9 maja (czwartek), godz. 9.00-19.00
  • 10 maja (piątek), godz. 9.00-19.00
  • 11 maja (sobota), godz. 9.00-14.00
  • 13 maja (poniedziałek), godz. 9.00-15.00
  • 14 maja (wtorek), godz. 9.00-19.00
  • 15 maja (środa), godz. 9.00-19.00

Tydzień Bibliotek – to ogólnopolski program promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie, jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2019 odbywa się pod hasłem: „#biblioteka”.

Oddaj książkę!
Amnestia dla czytelników
Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu

 Przetrzymujesz wypożyczone książki od kilku lat i boisz się je zwrócić do biblioteki?

Teraz masz szansę to zrobić bez żadnych konsekwencji! 

Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu z okazji Tygodnia Bibliotek ogłasza abolicję. Każdy Czytelnik, który w dniach od 8 do 15 maja zwróci wypożyczone i przetrzymane materiały biblioteczne, uniknie płacenia regulaminowej opłaty.

Biblioteka chce w ten sposób odzyskać pozycje, które u zapominalskich czytelników leżą nawet od kilku lat. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wypożyczalni dla Dorosłych lub pod numerem telefonu 52 333 48 13.