Zainaugurowaliśmy sezon turystyczny!

4377

Już kolejny rok w ramach akcji „MegaWeekend w regionie – inauguracja w naszych Konstelacjach”, Powiat Świecki zaprosił wszystkich chętnych do wspólnego świętowania otwarcia sezonu turystycznego.

Dzięki kolejnej wspólnej inicjatywie “Kujawsko-Pomorskich Konstelacji dobrych miejsc” otwarcie sezonu turystycznego w naszym regionie było naprawdę wyjątkowe! Dzięki zaangażowaniu wielu osób i instytucji od 27 kwietnia do 5 maja mieszkańcy Województwa Kujawsko-Pomorskiego i turyści mieli do wyboru 112 imprez w 33 miejscowościach. Wszystkie imprezy zebrane zostały na specjalnym serwisie www.inauguracja.kujawsko-pomorskie.travel.

W Powiecie Świeckim mogliśmy wspólnie bawić się podczas siedmiu zorganizowanych wydarzeń:

27 kwietnia z parkingu przed stadionem Wdy Świecie wyruszył IV Wiosenny Rajd Rowerowy. Na starcie pojawiło się blisko 150 uczestników, którzy dotarli aż do Jędrzejewa.
Tego samego dnia o godz. 16:00 na Zamku w Świeciu została otwarta wystawa „Zamek w Świeciu na starej fotografii” prezentująca unikatowe fotografie i pocztówki z kolekcji Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej i prywatnych zbiorów Adama Modlińskiego

28 kwietnia zaprosiliśmy mieszkańców oraz turystów do Tlenia, gdzie zainaugurowano Zielony Targ Tleń – miejsce, w którym można nabyć lokalne produkty, świeże warzywa, owoce oraz rękodzieło prosto od ich wytwórców.
Odbyło się również otwarcie wystawy na Dworcu w Tleniu -wystawy prezentującej pamiątki z dawnego ruchu turystycznego w Tleniu i okolicach.
Chętnych zapraosiliśmy także do udziału w wiosennym spacerze z przewodnikiem po Tleniu.

1 maja w ramach Dnia Kultury Średniowiecznej 2019 każdy chętny odwiedzający Zamek w Świeciu mógł wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach historycznych, żywych lekcjach historii, pokazach rzemiosł historycznych, uzbrojenia i strojów z epoki.

3 maja w ramach Jarmarku Natura w Pałacu Poledno organizatorzy promowali tradycyjne, regionalne produkty i wyroby. Do udziału zostali zaproszeni przede wszystkimi wytwórcy zdrowej, ekologicznej żywności oraz mistrzowie rękodzieła z regionu i okolic.

Wszystkim odwiedzającym stoisko promocyjne Powiatu dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

Wszystkim partnerom akcji gratulujemy doskonałych pomysłów i już dziś zapraszamy do współpracy w przyszłym roku!