Inauguracja Sezonu Turystycznego w Powiecie Świeckim!

7388

Serdecznie zapraszamy na Inaugurację Sezonu Turystycznego w Powiecie Świeckim!

W tym roku w naszym regionie będzie się naprawdę dużo działo!

27.04. z parkingu przed stadionem Wdy Świecie wyruszy IV Wiosenny Rajd Rowerowy. Uczestnicy dotrą aż do Jędrzejewa.
Tego samego dnia o godz. 16:00 na Zamku w Świeciu zostanie otwarta Wystawa “Zamek w Świeciu na starej fotografii” prezentująca unikatowe fotografie i pocztówki z kolekcji Izby Regionalnej Ziemi Świeckiej i prywatnych zbiorów Adama Modlińskiego

28.04. zapraszamy do Tlenia, gdzie zainaugurujemy Zielony Targ Tleń – miejsce, w którym będzie można nabyć lokalne produkty, świeże warzywa, owoce oraz rękodzieło prosto od ich wytwórców.
Odbędzie się również Otwarcie Wystawy na Dworcu w Tleniu -wystawy prezentującej pamiątki z dawnego ruchu turystycznego w Tleniu i okolicach.
Chętnych zapraszamy także do udziału w Wiosenny Spacer z Przewodnikiem po Tleniu. Wszystko zacznie się oprowadzaniem kuratorskim po wystawie na Dworcu Tleń, następnie ruszamy w teren z tematem „Jak to się wypoczywało w Tleniu za PRL-u„.

01.05. w ramach Dzień Kultury Średniowiecznej 2019 zapraszamy na Zamek w Świeciu, gdzie każdy chętny będzie mógł wziąć udział w warsztatach, grach i zabawach historycznych, żywych lekcjach historii, pokazach rzemiosł historycznych, uzbrojenia i strojów z epoki.

02.05. w godzinach wieczornych na Dużym Rynku odbędzie się Dancing Miejski w Świeciu – roztańczona noc pod chmurką. Imprezę taneczną poprowadzi wodzirej Jerzy Paterski, do tańca zagra zespół Goldi Band, całość urozmaicą występy tancerzy z Milhausen DANCE Center.

03.05. zapraszamy do Pałac Poledno – tam, w ramach Jarmarku Natura, organizatorzy będą promować tradycyjne, regionalne produkty i wyroby. Do udziału zostali zaproszeni przede wszystkimi wytwórcy zdrowej, ekologicznej żywności oraz mistrzowie rękodzieła z regionu i okolic. Na odwiedzających w tym dniu Pałac Poledno będą czekać atrakcje: wystawa samochodów z lat 60-tych, 70- tych, zabytkowych maszyn rolniczych, gry i zabawy plenerowe dla dzieci, przejażdżki kucami oraz pokazy bartnicze.

Zapraszamy do Powiatu Świeckiego!

Partnerami wydarzenia są: Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, Zamek w Świeciu, Izba Regionalna Ziemi Świeckiej, GOK Osie, Przystanek Tleń, Dworzec Tleń, Zielony Targ w Tleniu.