Młodzież zapobiega pożarom!

W dniu 9 kwietnia 2019r. w Starostwie Powiatowym w Świeciu odbył się etap powiatowy Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”.

Coroczna organizacja turnieju ma na celu szerzenie wśród dzieci i młodzieży wiedzy dotyczącej przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego, techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Rywalizację konkursową podzielono na trzy grupy wiekowe:

I grupa – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych
II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy VII i VIII oraz gimnazjum
III grupa – uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych

W pierwszym etapie konkursu uczestnicy musieli zmierzyć się z pytaniami teoretycznymi z zakresu wiedzy pożarniczej. Najlepsi uczniowie z każdej kategorii zakwalifikowali się do części ustnej konkursu. W wyniku rozgrywek finałowych wyłoniono reprezentantów, którzy wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich:

I grupa wiekowa – Krzysztof Pulkowski
II grupa wiekowa – Hubert Nehring