Bitwa Regionów

4400

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ruszył nabór Kół Gospodyń Wiejskich do ogólnopolskiego konkursu kulinarnego “Bitwa Regionów”. Organizatorem wydarzenia jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, a patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

Uczestnikami Konkursu mogą być wyłącznie Koła Gospodyń Wiejskich, Organizacje skupiające Koła Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich, których celem statutowym działania jest m.in. promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych, reprezentowane przez maksymalnie 3 swoich członków tworzących zespoły. Przedmiotem Konkursu jest opracowanie przepisu i wykonanie przez każdy z Zespołów pracy konkursowej, tj. dania konkursowego, które jest tradycyjną potrawą, charakterystyczną dla regionu działania Zespołu.

Konkurs przeprowadzany jest w trzech etapach. Pierwszy to weryfikacja zgłoszeń w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa. Drugi – przygotowanie potrawy przez zakwalifikowane zespoły podczas Jarmarku Kujawsko-Pomorskiego, który odbędzie się 1 września br. w Bydgoszczy. Zespół, który otrzyma największą liczbę punktów, przechodzi do finału. Najlepsze drużyny z całego kraju spotkają się 29 września br. podczas Targów “Smaki Regionów” w Poznaniu.

Zgłoszenia do udziału w konkursie można wysyłać do 31 marca br. za pomocą formularza umieszczonego na stronie www.bitwaregionow.pl. We wniosku należy podać nazwę Koła Gospodyń Wiejskich i dane korespondencyjne, a także listę kulinarnych osiągnięć oraz nazwę potrawy konkursowej z przepisem i opisem. Warunkiem udziału w “Bitwie Regionów” jest zgłoszenie tylko jednego dania. Zamieszczenie zdjęcia potrawy nie jest obowiązkowe.

Załączniki