Konkurs „ODKRYWCA 2018”

4645

Rusza jedenasta edycja Konkursu „ODKRYWCA” – wyróżnienia Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w dziedzinie turystyki. Zgłoszenia można przesyłać do 8 października br.

Celem Konkursu jest nagrodzenie osób, zespołów osób, instytucji, stowarzyszeń, samorządów oraz przedsiębiorców przyczyniających się do budowania wizerunku marki turystycznej województwa w kraju i za granicą oraz rozwoju turystyki i gospodarki turystycznej w regionie. Wyróżnienia i Nominacje są przyznawane w następujących kategoriach i podkategoriach:

  1. Działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa:
    a) osobowość,
    b) osoba prawna/instytucja;
  2. Inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki;
  3. Przedsięwzięcie biznesowe;
  4. Wydarzenie turystyczne i promocyjne:

Zgodnie z tegorocznym regulaminem Kapituła Konkursu przyznaje po trzy Nominacje do Wyróżnienia w każdej kategorii i podkategorii i rekomenduje Wyróżnienia Zarządowi Województwa. Ostatecznie o wynikach konkursu decyduje Zarząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zgłoszenia kandydatur mogą być dokonywane bezpośrednio przez samego kandydata, bądź też kandydaci mogą być zgłoszeni przez inny podmiot. Zgłoszenia do konkursu można. wyłącznie drogą elektroniczną na adres e-mailowy: odkrywca@kujawsko-pomorskie.pl, temat: Konkurs „ODKRYWCA 2018”. Więcej informacji na temat Konkursu „ODKRYWCA 2018” na stronie: www.odkrywca.kujawsko-pomorskie.pl

 

Rozstrzygnięcie Konkursu odbędzie się jesienią podczas Wojewódzkich Obchodów Światowego Dnia Turystyki, organizowanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W ubiegłym roku laureatem Konkursu w kategorii: Działalność na rzecz rozwoju turystyki i popularyzacji krajoznawstwa został Powiat Świecki, w kategorii: Inwestycja sprzyjająca rozwojowi turystyki wyróżnienie otrzymało Centrum Kulturalno-Kongresowe Jordanki Sp. z o.o., Gmina Miasta Toruń, w kategorii: Wydarzenie turystyczne i promocyjne – wyróżnienie otrzymali: Muzeum Ziemi Pałuckiej za „Wenecką Noc z Parowozami” i  Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna za „Inaugurację w naszych Konstelacjach. Megaweekend w regionie”.