Święto Kociewia 2018

13516

2 sierpnia 2018 r. przedstawiciele Powiatu Świeckiego, Gminy Nowe, Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Świeciu, Lokalnej Grupy Działania “Gminy Powiatu Świeckiego”, Koła Gospodyń Wiejskich Gminy Jeżewo, Towarzystwa Miłośników Ziemi Świeckiej, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świeciu, Szkoły Podstawowej nr 7 w Świeciu, Zespołu Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, Wioski Chlebowej oraz Koła Przewodników PTTK w Świeciu wzięli udział w Święcie Kociewia 2018 w Gdańsku.

Święto miało swój początek przy Zielonej Bramie – to właśnie stamtąd ruszył barwny pochód wszystkich Kociewiaków. Głośny i radosny przemarsz trwał 30 minut i zaprowadził uczestników na Targ Węglowy, gdzie nastąpiło uroczyste otwarcie Unikatów z Kociewia. Nasz region reprezentował zespół CSW JAM SQUAD.

O godz. 17:00 w Nadbałtyckim Centrum Kultury rozpoczął się wernisaż wystawy Kociewie ART, na którym można było podziwiać prace artystów tworzących na terenie Kociewia. Z Kociewia Świeckiego prezentowało się małżeństwo Łukasz Lewandowski i Sviatlana Dzemidovich. Specjalizują się w grafice warsztatowej oraz rysunku.

Dziękujemy wszystkim za przyjęcie naszego zaproszenia. Razem stworzyliśmy piękną wizytówkę naszego Regionu.

Do zobaczenia za rok!

Zdjęcia autorstwa Jakuba Stelągowskiego (Izba Regionalna Ziemi Świeckiej).