Dni Osia 2018 za nami!

Już kolejny raz stoisko promocyjne Powiatu Świeckiego można było spotkać podczas  Dni Osia 2018, które odbyły się 7 lipca 2018 r.

Tym razem postawiliśmy na najmłodszych uczestników wydarzenia i  połączyliśmy rozrywkę z edukacją. Dzieci mogły układać puzzle, z których dowiadywały się, jak wygląda logo oraz herb Powiatu Świeckiego, jakie są nasze największe atrakcje turystyczne, a także z jakich kolorów i kwiatów słynie haft kociewski.

Nie zapomnieliśmy także o nieco starszych osobach odwiedzających nasz namiot – konkurs wiedzy o Powiecie Świeckim okazał się dobrym sposobem na sprawdzenie wiedzy mieszkańców o naszym regionie.

Stowarzyszenie Nowe Różowe Okulary zaprosiło na bezpłatne badania w kierunku wykrycia wad postawy u dzieci i młodzieży w wieku 4-18 lat.  Badania zostały sfinansowane ze środków Powiatu Świeckiego.