Megaweekend w Regionie!

6861

Ponad 100 wydarzeń, prawie 30 miejscowości i około 60 partnerów. Od 28 kwietnia do 6 maja w całym regionie odbędą się rajdy piesze i rowerowe, biegi i spacery z przewodnikami, będziemy odkrywać muzealne ciekawostki, zwiedzać parki krajobrazowe i smakować tradycyjnej kuchni. Zapraszamy do udziału w Inauguracji Sezonu Turystycznego 2018!

Informacje o wszystkich wydarzeniach dostępne są w serwisie internetowym www.inauguracja.kujawsko-pomorskie.travel.
W programie turystycznego MEGAweekendu znalazły się m. in. obserwacje, spacery i warsztaty w parkach krajobrazowych, festyny w Wenecji, Toruniu, Bydgoszczy, Świeciu czy Biskupinie, imprezy sportowe we Włocławku, w Żninie, Koronowie i Grudziądzu, spacery wśród zabytków Chełmna. Powiat Świecki zaprasza m.in. na III Wiosenny Rajd Rowerowy, Inaugurację Zielony Targ TleńJarmark Natura – Festyn Regionalny w PolednieDzień Kultury Średniowiecznej 2018 , Piknik Rodzinny nad Jeziorem Czarownic w Nowem oraz wydarzenia patriotyczne związane z obchodami Święta Flagi Państwowej oraz rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W konferencji prasowej poświęconej inauguracji sezonu turystycznego uczestniczyli członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej Beata Sawińska, dyrektor biura Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej Agnieszka Kowalkowska, dyrektor Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Marcin Drogorób, Sekretarz Powiatu Świeckiego Iwona Karolewska, dyrektor Nadgoplańskiego Parku Krajobrazowego Andrzej Sieradzki oraz Małgorzata Sadowska-Rodziewicz z Urzędu Miasta Grudziądza. W zbroi wystąpił rycerz Michał z Zamek w Świeciu.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach 🤩

Zdjęcia autorstwa Szymona Zdziebło

Zapraszamy do włączenia relacji: http://www.toruntv.pl/movie/show/15457