Promowaliśmy Powiat Świecki w Łodzi!

W dniach 16-18 marca 2018 r. Powiat Świecki wraz z Powiatem Tczewskim oraz Lokalną Organizacją Turystyczną Kociewie promował atrakcje turystyczne regionu podczas targów turystycznych Na styku kultur w Łodzi.

Nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością – odwiedziła nas spora grupa turystów chcących przyjechać na Kociewie. Zainteresowaniem cieszyła się nasza Mapa Pasji Powiatu Świeckiego oraz mapa Kociewskich Tras Rowerowych – coraz większa ilość osób chce uprawiać turystykę aktywną. Przekonywaliśmy ich, że Powiat Świecki jest do tego idealnym  miejscem – szlaki piesze, rowerowe, nordic walking, spływy kajakowe, paralotniarstwo, park linowy, czyste jeziora – to wszystko czeka na nich w naszym regionie.

Dodatkowymi atutami przyciągającymi turystów są nasze lokalne przysmaki i imprezy – promowaliśmy Festiwal Smaku w Grucznie, Blues na Świecie Festival oraz Zielony Targ w Tleniu.

Dzięki bliskości komunikacyjnej, głównie dzięki autostradzie A1, wielu odwiedzających nas gości zapowiedziała swój przyjazd w najbliższych miesiącach…