Razem świętowaliśmy Światowy Dzień Kociewia!

10 lutego, czyli w Światowy Dzień Kociewia gościliśmy w Izbie Regionalnej redaktorów Radia Tczew, którzy przeprowadzili wywiady z naszymi licznymi gośćmi. Na antenie można było usłyszeć m.in. starostę świeckiego Franciszka Koszowskiego, Jerzego Wójcika – przewodniczącego Rady Miejskiej Świecia, przedstawicieli Wdeckiego Parku Krajobrazowego – Daniela Siewerta i Marlenę Wojciechowską, prof. Marię Pająkowską-Kensik, Jakuba Stelągowskiego – kierownika Izby Regionalnej oraz prezesa TMZŚ – Mirosława Sejkowskiego. Z krótkim występem artystycznym zaprezentowały się też dzieci z folklorystycznego zespołu kociewskiego ”Świeckie Gzuby” ze Szkoły Podstawowej nr. 7 im. Adam Mickiewicza.

Dziękujemy Izba Regionalna Ziemi Świeckiej za gościnność, zdjęcia i współtworzenie wydarzenia, dostojnym gościom za wizytę, Lokalna Organizacja Turystyczna Kociewie za miłe towarzystwo, Radio Tczew za relację o tym jak ciekawe i różnorodne jest Kociewie Świeckie.

Wywiady do odsłuchania tutaj: