Święta na zielono – zapraszamy na Jarmark Świąteczny

7254

Zielony Targ w Tleniu to jedno z niewielu miejsc, gdzie w sezonie można spotkać lokalnych producentów żywności i rękodzieła. Impreza ma zagościć w Tleniu także z okazji świąt.

9 grudnia, w sobotę, w godz. 15.00-19.00 na skwerze Hoffmanna w Tleniu zagości świąteczna edycja Zielonego Targu – Jarmark Świąteczny.

– Do udziału w wydarzeniu zapraszamy ludzi kreatywnych, z pasją, hołdujących rzemieślniczym i manufakturalnym tradycjom – mówią organizatorki wydarzenia Ania Semrau i Zuza Kasprzyk.

Wystawcy mogą zgłaszać się do 6 grudnia pod numerem telefonu 698 693 176 lub na adres e-mail odkryjtlen@gmail.com. Na jarmark zapraszani są lokalni producenci żywności, rękodzieła, twórcy i przedsiębiorcy. Chętni do sprzedawania produktów we własnym zakresie będą musieli zaaranżować sobie stoisko – W zamyśle ma być to wydarzenie na wzór Zielonego Targu, ze świątecznym klimatem. Będzie można napić się grzańca, zjeść ciepłe świąteczne potrawy, ale i zrobić świąteczne zakupy. Ogrzewać nas mają ogniska i ciepłe potrawy przygotowane przez nasze lokalne gospodynie – opisują pomysłodawczynie. Wsparcia organizacyjnego tradycyjnie udziela oski ośrodek kultury, gmina Osie oraz Wdecki Park Krajobrazowy. Pomysł skradł też serca urzędników Starostwa Powiatowego w Świeciu, które również pojawi się ze swoim stoiskiem.