Uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej – Bydgoszcz

12 października 2017 roku, w Kinoteatrze Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych, przy ul. Dwernickiego 1 w Bydgoszczy odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Dyrektorzy, nauczyciele i pracownicy oświaty zatrudnieni w szkołach i placówkach bydgoskich oraz na terenie powiatów: bydgoskiego, inowrocławskiego, nakielskiego, mogileńskiego, sępoleńskiego, świeckiego, tucholskiego oraz żnińskiego, otrzymali odznaczenia państwowe, medale oraz nagrody wręczane przez:  Dyrektora Generalnego  Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego – p. Paulinę Wenderlich i Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty – p. Marka Gralika.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi: p. Franciszek Koszowski – Starosta Świecki, p. Bożena Szydłowska – Dyrektor Powiatowego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego w Świeciu, p. Stanisław Gliszczyński – Przewodniczący Konwentu Burmistrzów Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przedstawiciele uczelni wyższych i związków zawodowych, dyrektorzy placówek oświatowych oraz wielu innych zaproszonych gości.

Najlepsze życzenia zebranym na uroczystości dyrektorom, nauczycielom i pracownikom oświaty złożyli Dyrektor Generalny Urzędu Wojewódzkiego, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy oraz Sekretarz Gminy Nowa Wieś Wielka.

W trakcie uroczystości odznaczenia państwowe i resortowe oraz nagrody odebrało 517 pracowników oświaty z rejonu w tym 10 nauczycieli z naszego Powiatu.