Delegacja Powiatu Świeckiego w Powiecie Jarosławskim

6926

Trzydniowa wizyta delegacji Powiatu Świeckiego w Powiecie Jarosławskim obfitowała w ciekawe spotkania. Reprezentantów Powiatu Świeckiego – w tym Starostę Franciszka Koszowskiego, Wicestarostę Barbarę Studzińską oraz przewodniczącego Rady Powiatu Świeckiego Grzegorza Chmielewskiego – interesowały głównie kwestie związane z edukacją zawodową na przykładzie Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu oraz funkcjonowanie jarosławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej.

Delegacja Powiatu Świeckiego odwiedziła także placówki prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Jarosławiu.

Dzięki możliwości zwiedzenia podziemnego przejścia turystycznego pod kamienicami Rynek 4, 5 i 6, reprezentanci Powiatu mogli wysłuchać ciekawej historii miasta i dowiedzieć się więcej na temat życia jego mieszkańców.

Oba powiaty umowę o partnerstwie podpisały w kwietniu br. W sierpniu przedstawiciele Powiatu Jarosławskiego promowali markę „Smaki Ziemi Jarosławskiej” podczas Festiwalu Smaków w Grucznie. W tym roku planowana jest jeszcze wymiana uczniów pomiędzy specjalnymi ośrodkami szkolno-wychowawczymi, które funkcjonują w obu powiatach.