Unikaty z Kociewia

12841

Ponad 500 Kociewiaków i przyjaciół Kociewia przeszło barwnym, gwarnym i radosnym korowodem przez samo serce Gdańska zapraszając mieszkańców miasta i zgromadzonym turystów na Unikaty z Kociewia, a wszystko to podczas największej imprezy targowej Europy Jarmark św. Dominika.
Na Jarmarku Dominikańskim wspólnie z powiatami tczewskim i starogardzkim stworzyliśmy Korowód Kociewski w ramach Unikatów z Kociewia. Poza Korowodem, „Unikaty z Kociewia” to szeroka prezentacja dorobku kulturalnego, artystycznego oraz promocja Regionu: występy zespołów regionalnych, tanecznych, muzycznych, inscenizacji historycznych. W pawilonach odbywają się wystawy sztuki, rękodzieła, wydawnictw promujących, prezentacje średniowieczne, warsztaty ceramiczne, pokazy snycerskie, a także degustacje kuchni kociewskiej.
Dziękujemy wszystkim którzy byli razem z nami: Kociewskie Gzuby ze Szkoły Podstawowej nr 7, Lgd Swiecie, Miejska Biblioteka Publiczna w Świeciu, Wioska Chlebowa Jania Góra, Towarzystwo Miłośników Ziemi Świeckiej, Zamek w Świeciu, Gmina Nowe, agroturystyka Huzar, Klub Miłośników Kultury Średniowiecznej w Nowem, Blues na Świecie Festival, Zespół Parków Krajobrazowych Chełmińskiego i Nadwiślańskiego, Koło Przewodników PTTK Świecie, Pani profesor Maria Pająkowska-Kensik, regionaliści i przyjaciele. 

Zdjęcia autorstwa Jakuba Stelągowskiego
Film udostępniony przez Lokalną Organizację Turystyczną Kociewie