Uroczyste otwarcie budynku przy ulicy Wojska Polskiego 173

4921

W dniu 5 lipca br. odbyło się uroczyste otwarcie  Powiatowego Zespołu d. Orzekania o Niepełnosprawności w Świeciu oraz Warsztatu Terapii Zajęciowej w Świeciu.

Dzięki inicjatywie Starosty Świeckiego Franciszka Koszowskiego przy poparciu Rady Powiatu Świeckiego osoby niepełnosprawne będą mogły rozwijać swoje umiejętności  w dogodnych warunkach oraz załatwiać sprawy urzędowe w przystosowanych do tego pomieszczeniach.

Na otwarciu spotykali się: Wicewojewoda – Józef Ramlau, Wicemarszałek Województwa – Zbigniew Ostrowski, Aleksandra Poeplau – Pełnomocnik Wojewody ds. Osób Niepełnosprawnych i Rodziny, władze Gminy Świecie i Powiatu Świeckiego oraz zaproszeni goście. Uroczystość stała się okazją do zwiedzenia budynku i rozmów na temat niepełnosprawności w powiecie.

Uznanie dla Starosty Świeckiego za podjęcie inicjatywy dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych, a tym samym stworzenia im warunków do rehabilitacji i rozwoju wybrzmiewało
w wypowiedziach wszystkich zaproszonych gości.

Po części oficjalnej uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej pod kierownictwem Janusza Szafrańskiego zaprezentowali bardzo ciekawy program artystyczny, który wzruszał i bawił publiczność.